آفتاب بر نی

اسماء نوزاد را پیچیده بود توی یک پارچه سفید.محمد(ص) نوزاد را از او گرفت.در گوش راستش اذان گفت و در گوش چپش اقامه.اسمش را گذاشت شبیر.شبیر به عربی می شود حسین.نوزاد، پسر کوچک علی بود و علی برای محمد، مثل هارون بود برای موسی.شبیر پسر کوچک هارون بود.
 *****
نصیحت کننده ها خیلی بودند.
می گفتند:نرو.
می گفت:خدا می خواهد مرا کشته ببیند.
می گفتند:لااقل زن و بچه ات را نبر.
می گفت:خدا می خواهد آنها را هم اسیر ببیند.کار این امت درست
نمی شود مگر با کشته شدن من و اسیر شدن خانواده ام.
  *****
حج را ناتمام گذاشت.حرکت کرد سمت کوفه.قبل از رفتن نامه نوشت.از حسین بن علی به محمد بن علی و از طرف او به بنی هاشم:هر کس با من بیاید شهید می شود و هر کس بماند پیروز نمی شود.والسلام.
 *****
جنگ که به پا شد انگار صدایی رسید به گوش حسین یا ندایی به گوش دلش:پیروزی بر دشمنان یا ملاقات پروردگار؟انتخاب کن.
انتخاب کرد، اما نه پیروزی بر دشمنان را.
  *****
1400سال،شاید هم کمی بیش تر گذشته ومحرم ها انگار سال اول،
اشک ها به یادش جاری می شود. به رغم همه ی نگذشتن ها،به یاد حسین.
 
*برگرفته از کتاب" آفتاب بر نی"زینب عطایی

/ 10 نظر / 19 بازدید
تارا

السلام علیک یا ابا عبدالله حسین زیبا ببود[گل]

فاطمه

سلام!خبری که نیست اما اسم پسرمه![چشمک]

محمد

وبلاگ بسيار زيبا و با محتوايي داريد. اجر شما با اباعبدالله. به وبلاگ من هم سر بزن. يک سخنراني تکان دهنده از آقاي قرائتي در مورد مهجوريت قرآن گذاشتم که پيشنهاد مي‌کنم ببينيد.

اميد

الها، پروردگارا، دست تمنا به سویت دراز کرده‌ایم، دست ما را بگیر، ما را به وادی رحمتت ببر و از نور وجود نازنینت بر قلب‌های ما بتابان، بتابان تا رها شویم :::حاج حسن پورشبانان:::

گلبرگ های سوخته

گلبرگ های سوخته ! نه فقط حکایت در است و پهلوی شکسته نه ... گلبرگ ها حکایت سوختن فاطمه(س) تنها نیست ...داغ سوختن علی و حسن و حسین و زینب و ام کلثوم با خود دارد ... گلی سوخت با تمام گلبرگ هایش ... گویی قبل از مسجد و آن ضربت شمشیر ...قبل از سم و تشتی با جگر پاره ...قبل از کربلا و سرهای بریده ...قبل از پیر شدن عمه سادات ... قبل از تمام این اتفاق ها تمام آن عزیزان ... آن روز پشت همان در شهید شدند ...تمام گلبرگ ها پر پر ... تمام گلبرگها سوختند ! .....

هستی

به چشمی اعتماد کن که به جای صورت به سیرت تو بنگرد و دستی را بپذیر که بازشدن را بهتر از مشت شدن بلد باشد!

سید (محمد احسان و مجتبی) قدمگاهی

سلام از شما دعوت می کنیم که از www.noktehbin.persianblog.ir بازديد نماييد. درصورتي كه براي تبادل لينك تمايل داريد . در قسمت نظرات پيام بگذاريد . براي شما آرزوي توفيق روز افزون مي كنيم .

صراط نور

باسلام خدمت شما عزیز علاقه مند به مطالب دینی. سایت صراط نور با مطالب و امکانات مفید و متنوع علمی، اعتقادی و اخلاقی به روز شده است. در صورت تمایل می توانید آدرس سایت ما را در وبلاگتان لینک کنید و لینک وبلاگ خود را برای ما ارسال نمایید تا در نشر معارف دینی و مهدوی سهیم باشیم.