خاطرات سفر به ایتالیا 3

بالاخره جمعه شب در آپارتمان مستقر شدیم! همان شب با خوشحالی سه چمدان و دو کوله پشتی و سه کیف کوچک را یکی یکی باز کردم و محتویاتشان را بردم در اتاق مربوطه تا روز بعد سر فرصت چیده شوند. شام را آماده کردم و یک غذا در آرامش از گلویمان پایین رفت!!!

آپارتمانی که اجاره کردیم مبله است. البته وسایل زیادی ندارد ولی اصل کاری ها (چهار تخت با تشک و بالش، کمد به تعداد زیاد، میز و صندلی، دراور و چند آینه و تابلو و چراغ خواب، اجاق گاز و فر و تعداد کافی ظروف آشپزخانه، تلویزیون،ماشین لباسشویی، شوفاژ و کولرگازی، یخچال) را دارد و لذا در عین راحتی از مزیت خلوت بودن خانه هم بهره مند هستیم! خیابانی که در آن قرار داریم هم نسبتا کم رفت و آمد است. فضای باز و پیاده روی پهن دارد و مشرف به یک رودخانه است. خدا را شکر که تمام پنجره ها توری دارد.گرچه زیاد پشه دیده نمیشود ولی مارمولک های سبز رنگ خیلی زیاد هستند که خیلی هم فرز هستند!!!جالب است که تقریبا در تمام خانه های ایتالیا قسمت بیرونی پنجره ها کرکره دارد. محافظ خوبی در هنگام عدم حضور در منزل و همین طور در برابر سرمای شب های زمستانی است. همچنین اغلب خانه ها تراس دارند. خانه ما هم دو تراس دارد که یکی برای پهن کردن لباس های شسته شده است. نکته قابل توجه این است که همسایه های ما زیاد لباس می شویند!! مخصوصا روتختی و ملافه! برایم عجیب است!! احتمالا به خاطر مفروش نبودن کف منازل و استفاده از کفش در داخل منزل است؟؟!! همین مفروش نبودن کف خانه برای ما غیرعادی است و لذا علیرضا در بیشتر ساعات روز جوراب له پا دارد و من و آقای همسر هم صندل.

شنبه و یکشنبه (اولین روزهای حضور در آپارتمان) تعطیل بود و فرصت کردیم اوضاع را سروسامان بدهیم. اولین کار یافتن یک سوپرمارکت نزدیک و خرید کردن بود. شنبه صبح به سوپرمارکتی که آقای همسر پیدا کرده بود رفتیم و خرید کردیم. این را هم بگویم که سوپرمارکت های اینجا بزرگ هستند و مواد غذایی و پروتئین و انواع پنیر (معمولا غرفه فروش پنیر و غرفه فروش گوشت موجود است) و سبزیجات و میوه ها و محصولات بهداشتی و سلولزی و شوینده و اقلام پلاستیکی و نوشت افزار را شامل می شوند. و البته تعداد و پراکندگی سوپرمارکت ها محدود است و اغلب شعبه هایی از یک عرضه کننده بزرگ هستند. اولین سوپرمارکتی که نزدیک خانه مان کشف کردیم یک غرفه بزرگ محصولات دریایی داشت که شامل انواع ماهی ها و اختاپوس و صدف و .. بود!!! این را هم بگویم که خرید کردن در اینجا در یکی دو هفته اول واقعا گیج کننده بود. چون تمام مشخصات محصولات به ایتالیایی درج شده بود و علاوه بر آن تنوع محصول (مثلا اینجا ماست معمولی به سختی پیدا می شود. ماست ها با طعم میوه و یا حداقل شیرین شده با شکر هستند!!!!) زیاد است و نیز تفاوت فاحشی در قیمت ها وجود دارد که بعدا در موردش صحبت میکنم.

از روز یکشنبه آموزش از پوشک گرفتن علیرضا را آغاز کردم!!! البته اولین آموزش را از چهار ماه قبل شروع کرده بودم ولی به دلیل رفت و آمد علیرضا بین خانه و مهد کودک و منزل مادرشوهرم و مسافرتی که پیش آمده بود هنوز وابسته به پوشک بود.

عصر روز یکشنبه هم که میتوانست شیرین و دلچسب باشد با ماجرایی که با صاحب هتل داشتیم تلخ شد. اگر فرصت شد دفعه آینده در موردش کمی مینویسم.

در اولین فرصت چند وسیله کوچک برای منزل خریدیم: یک زیرانداز کوچک برای موقعی که هوس می کنیم روی زمین بنشینیم مخصوصا موقع بازی علیرضا، چند پتو، .. خریدیم. قیمت این گونه وسایل در اینجا چند برابر ایران است. مثلا یک قالیچه خیلی کوچک (حدود 1.5 متر مربع) با کیفیت بسیار نامرغوب که محصول بلژیک بود، 38 یورو قیمت داشت.

بقیه اش باشه برای بعد!!!

/ 1 نظر / 5 بازدید
الهام

خوب اونقدر طول میکشه دوباره آپ کنی که گاهی مجبور میشم قبلی هم بخونم ببینم کجا بودیم[نیشخند] ولی این هتل داره چی میگه دوباره؟!؟! منزل نو مبارک..... با این حسابهایی که میگی نسبت به آپارتمانهای تهران کلی دلبازتره و میتونی با گل پسرت کلی تفریح و بازی کنی تو محوطه ماشین لباسشویی برای حورا خانم تمیز خیلی لازمه....! اتو هم داری؟ بدون اتو نمیتونم تصورت کنم[شوخی] ایتالیایی! میتونی بعدش بیای اینجا کلاس زبان ایتالیایی بزنی[خنده] من جاهایی که فرش نباشه فکر میکنم برای زندگی موقت و چند روزست بدجوری به فرش عادت کردیم!ولی موقعیت خوبیه برای از پوشک گرفتن علیرضا. انشالله که خودش هم علاقمند باشه و کمتر یورو خرج پوشک کنین! منتظر آپ های جدیدت هستم..... راستی راضیه هم بهت سلام رسوند. پسرهای شیرینی داشت.