هفت هفت اصل مهم که دانش آموزان در دبیرستان فرا نمی گیرند

بیل گیتس هر از گاهی در دانشگاه ها و دبیرستان های آمریکا با دانشجویان و دانش آموزان ملاقات داشته و برای آن ها سخنرانی می کرد.

گیتس طی یک سخنرانی در یکی از دبیرستان های آمریکا خطاب به دانش آموزان جمله ای گفت که خیلی سر وصدا کرد. او گفت در دبیرستان های آمریکا خیلی چیزها را به دانش آموزان نمی آموزند.

او درادامه سخنرانی اش هفت اصل مهم را که دانش آموزان در دبیرستان فرا نمی گیرند، به شرح زیر نام برد:


اصل اول :
در زندگی همه چیز عادلانه نیست و بهتر است با این حقیقت کنار بیاییم.
اصل دوم :
دنیا هیچ ارزشی برای عزت نفس شما قائل نیست. در این دنیا از شما انتظار می رود قبل از این که نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید ، کار مثبتی انجام دهید.
اصل سوم :
پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان و استخدام شدن ، کسی به شما حقوق فوق العاده زیادی پرداخت نخواهد کرد. به همین ترتیب قبل از آن که بتوانید به مقام و موقعیت بالاتری برسید باید برای مقام ومزایایش زحمت بکشید.
اصل چهارم :
اگر فکر می کنید آموزگارتان سخت گیر است ، در اشتباه هستید . پس از استخدام شدن متوجه خواهید شد که رئیس شما سخت گیر تر از آموزگارتان است ، چون امنیت شغلی آموزگارتان را ندارد.
اصل پنجم :
آشپزی در رستوران ها با غرور و شأن شما تضاد ندارد. پدربزرگ های ما برای این کار اصطلاح دیگری داشتند ، از نظر آن ها این کار یک فرصت بود.
اصل ششم :
اگر در کارتان موفق نیستید والدین خود را ملامت نکنید، از نالیدن دست بکشید و از اشتباهات خود درس  بگیرید.
اصل هفتم : قبل از آن که شما متولد بشوید والدین شما هم جوانان پرشوری بودند و شاید هرگز به قدری که اکنون به نظر شما می رسد ملال آور نبوده اند.

 

 

/ 9 نظر / 7 بازدید
سحر

در تمام ترديدهاو شايدهايم بدان! تنها تويي که بايدي... تنها تو... حتي به خودت هم دل مبند مي رسد روزي که حتي نگاهت را نمي شناسي به جز حضور تو هيچ چيز اين جهان بيکرانه را جدي نگرفته ام حتي عشق را... سلام روزت بخير باشه مهربون...كلبه قشنگي داري ...دوست داشتي با قدمهاي سبزت كلبه كوچك آبجي سحر هم مزين كن...روز دل انگيزي داشته باشي

محمد

سلااااااااااااااااام صبح 3 شنبه 12 خرداد ماه شما دوست عزیز به خیر و شادمانی وقتي به گلها نگاه مي کنم روحيه ام تغيير مي کند . انرژي بيشتري واسه نفس کشيدن پيدا مي کنم . بيشتر خودم رو زير سوال مي برم که چرا بعنوان اشرف مخلوقات اينقدر کسل و ناراحت هستم بعضي اوقات !![خمیازه] راستش از خودم بدم مياد و زندگيم رو بد مي گذرونم ولي وقتي به خلقت گل با تموم پيچيدگي اش فکر مي کنم بيشتر قدر اون لبخندي رو که خدا بهم داده تا باهاش نفس بکشم رو میدونم[گل] آپیدم دوست داشتی بیا و با نفسهای گرمت و دستان زیبات یادگاری بگذار [چشمک] شاداب باشی[گل][قلب]

نیستا

سلام حورا جونم. به چه نکات جالبی اشاره کردی. ممنونتم

نازنین

ziba bid! I like the very last one the most!

مادموازل فلامینگو

با اصل دوم خیلی حال کردم

نیستا

سلام آوا جونم. سبزته[هورا]

روی رد رویاها ...

کاش رویاهایمان روزی حقیقت می شدند تنگنای سینه ها دشت محبت می شدند سادگی مهر و وفا قانون انسان بودن است کاش قانون هایمان یکدم رعایت می شدند اشکهای همدلی از روی مکر است و فریب کاش روزی چشمهامان با صداقت می شدند گاهی از غم می شود ویران دلم ای کاش بین دلها غصه ها مردانه قسمت می شدند.

چیهیلک

سلام حوراجان! کجایی ؟ کارات خوب پیش میره؟

باقر

سلام [گل] جالب بود[دست] به منم سر بزن خوشحالم می کنی [منتظر] به امید دیدن نظرات در وبم [قلب][خداحافظ]