نیمه اول مرداد 96

خیلی وقته ننوشتم انگار! اختلالات پرشین بلاگ که بخشی از آرشیو ام را پراند، حس و حالم را گرفت.

سالگرد ازدواجمان همزمان با میلاد امام هشتم (ع) ده ساله شد. وااای ده سااال.... باورم نمیشه....

همسر کیک گرفت و بردیم منزل مادر همسرم (و البته بگذریم که هیچی اش به من و همسر نرسید!!!) عصر همان روز مجلس ختم یکی از بستگان دور همسر بود، و به جهت احترام به یکی از صاحب عزاهای مجلس، علیرضا را گذاشتیم پیش مادربزرگش و با پدرشوهر، رفتیم. همان موقع به همسرم گفتم لزومی ندارد از اولش بریم، چون من میدونم تا آخرش میشینیم. گفت نه و تا آخرش نمیمونیم. نشان به آن نشان که هر چی اس ام اس زدم که حالم بده و از شدت گرما و سردرد حالم داره به هم میخوره، گفت شما برو بیرون وایسا تا من بیام!!! از طرفی برای همان شب بلیط تئاتر اعتراف را گرفته بودم، با بدبختی از حدود یک ماه قبل!!! و میترسیدم به موقع نرسیم.  خلاصه خیلی بهم برخورد که در روز سالگرد ازدواجمان آمده ایم مجلس ختم و همسر به خاطر پدرش و با اینکه حالم بد بود، تا آخر مجلس حضور داشت. بعد از اتمام مراسم و رساندن پدرشوهر به منزلشان، با عجله راهی سالن تئاتر شدیم. تئاتر خوبی بود و شهاب حسینی در قامت یک سوپر استار ظاهر شد، و البته همسر ایرادات مفهومی گرفت به داستان، که از نظر من ایرادات بیخودی بود و حالم کمی گرفته شد.

همسر گفته بود برای سالگرد ازدواجمان چیز بخصوصی را برایم کادو میگیرد، ولی به جهت تنبلی و وقت نگذاشتن، برایم تهیه نکرد و الان هم گویا کلا بیخیالش شده...و من هم ترجیح میدهم حرفش را نزنم و خودم به فکر خریدش برای خودم باشم.

خلاصه یک سالگرد دهمین سال ازدواج گل و بلبلی داشتیم، با حسهای خوب و البته حسهای بد..... هر سال که میگذرد بیشتر از نظر احساسی از همسر دور میشوم و او میچسبد به فعالیت های پژوهشی و کاری اش و من هم راه دلم را از او جداتر میکنم... تا حالا چند بار حرف رفتن زده ام و او گفته نرو بدون تو نمیتوانم زندگی کنم... و واقعا هم همین است، بدون من اوضاع زندگی اش کاملا به هم میریزد، نظم و برنامه ریزی و رسیدگی، کلا به عهده من است... و من مانده ام بین راه ماندن و رفتن. ماندن به خاطر پسرم که خیلی به من احتیاج دارد و تنها کسی که واقعا به او رسیدگی میکند، شرایطش را درک میکند، و برایش تلاش میکند من هستم. و رفتن، به خاطر قلبی که هر روز بیشتر دل میکن و هر روز خسته تر میشود از تنهایی، خودخواهی همسر، فشار بیش از حد برنامه ریزی و نظم دادن به همممه چیز و خستگی همیشگی... نمیدانم تا کی توانش را دارم... عشق هنوز هست، کمرنگ شده و کم رمق... او همان قدر ده سال پیش دوستم دارد، شاید هم بیشتر. اما من نه. بیشتر حس تعلق خاطر برایم مانده.

این پست چرا اینقدر تلخ شد! قرار نبود.

راستی! واکسن و سنجش علیرضا را انجام دادم، یکی از چهار چک مدرسه اش را هم پاس کرده ام. و اگر خدا بخواهد فقط مانده ثبت نام کتب درسی. فاز اول جلسات درمانی اش تمام شد (گفته بودم اختلال بیش فعالی نقص توجه دارد؟) پیشرفتش خوب بوده به نظر من. باید ببینم نظر روانشناس مدرسه چیست... و آیا میتواند کلاس اول را شروع کند یا نه. توجه شنیداری اش هنوز ضعیف است ولی توجه دیداری اش خیلی بهتر شده. حافظه اش هم بهتر شده ولی همچنان حافظه شنیداری اش احتیاج به تقویت دارد، فعالیتهای تقویتی در منزل را تقریبا هر روز با او انجام میدهم. روی مشکلات دیگرش (ترس از شکست، قانون گریزی، انعطاف پذیری کم، چسبیدن به مادر) هم کار میکنم. ولی متاسفانه بیشترین همانندسازی را از پدرش دارد، و با روشی که او داشته و دارد (سختگیری، تاکید بر نتیجه و نه تلاش، به کرسی نشاندن حرف خودش) تلاشهای من کمرنگ میشود. دل شکسته

دوستانی که اینجا را میخوانند، لطفا همینجا این دردودل های من را فراموش کنند، چون خیلی خصوصی بود.!! احتیاج داشتم به حرف زدن...

/ 0 نظر / 4 بازدید