خاطرات سفر به ایتالیا 22

بالاخره هوای اینجا هم گرم شد! از اول می. متاسفانه!! :))

در تدارک سفر به رم هستیم و من از الان هیجان دارم! اول قرار بود جمعه این هفته بریم ولی نتوانستیم جای مناسبی رزرو کنیم و لذا بلیط قطارمان را هم جابجا کردیم و یک هفته عقب انداختیم. فقط سه شب در رم خواهیم بود که به نظر من خیلی کم است ولی به نظر آقای همسر بیشتر از این نمی شود با علیرضا مسافرت رفت :( قیمت هتل های رم به نسبت بالاست و هر چه قدر زودتر رزرو شود قیمت پایین تری دارد. محل هتل و نزدیکی به اماکن تاریخی و راحتی رفت و آمد هم خیلی مهم است. مخصوصا اینکه رم به دلیل وجود بافت تاریخی فراوان فقط دو خط مترو دارد. در مجموع نیمی از آثار فرهنگی تاریخی ثبت شده در یونسکو در ایتالیا قرار دارد. البته خود ایتالیایی ها هم عزم راسخی در نگهداری اماکن قدیمی دارند و حتی به بناهای پنجاه ساله هم احترام می گذارند :)) و صد البته که اماکن تاریخی درآمدزایی بسیار بالایی هم برایشان دارد و بلیط ورودی اماکن مهم تاریخی گران است.

الان که فکرش را می کنم میبینم آقای همسر آن قدر همیشه سرش شلوغ بوده که در این 7-8 سال هیچ وقت مسافرت بیشتر از چهار روز نرفته ایم! البته به جز سفر عمره. به هر حال! کاچی به از هیچی!

با یک دختر پاکستانی دوست شده ام. بسیار به کشور خود علاقه مند است و به نظرش همه چیز در کشورش بهتر از اینجا است!! دختر بامزه ای است :))

بلیط برگشتمان به ایران را هم رزرو کردیم و در سراشیبی برگشتن قرار گرفته ایم! فقط یک مشکل وجود دارد! با توجه به تغییر قوانین در هواپیمایی ترکیش، با چمدان های سی کیلویی آمدیم ولی با چمدان های بیست کیلویی باید برگردیم :((

با علیرضا ماجرا زیاد دارم! در این پست حس نوشتن اش نیست! اگر شد بعدا می نویسم.

/ 7 نظر / 2 بازدید
سميه

سلام حورا جان، يعااااااااااالم خوش بگذره بهتون[قلب][قلب][قلب]

الهام

سلام.... اولا از الان منتظر پست علیرضا و خاطرات سفر رم هستم.... ثانیا علیرضا بهانست..... همسرمحترمتون وقت ندارن.... وگرنه این بیچاره ها عاشق مسافرت هستن و هرچه مسافرت طولانی تر , فشردگی کارها و خستگی روزانه بچه ها و اذیت کردنشون کمتر خواهد بود... امیدوارم اونقدر بهتون خوش بگذره که تعطیلات اگوست هم مسافرت های بیشتری برید....

مهسا

به‌به! خوش بگذرههههههههههههه! یکی از آرزوهام دیدن رمه و یه آٰرزوی دیگه‌م دیدن ونیز! ونیز نرفتین شما تو این مدت؟

مهسا

چرا آپ نمی‌کنین؟؟؟؟ دلم تنگ شده...

مهسا

الهی :) کی برمی‌گردین ایران؟

مهسا

به سلامتی ایشالا :) :*

مهسا

سلام :** التماس دعا :) بلایی اومده سر پرشین بلاگ!؟ شما اون روز که گفتین آپ کردین تا حالا من هر روز چندبار میام هی رفرش می‌کنم و پست جدید رو نمی‌بینم!