به انگيزه 31 خرداد ماه، 26 امين سالروز شهادت عارفانه دکتر مصطفی چمران

نمی توان به سادگی از برابر اين روح بزرگ، نقاش آن شمع و شاعر آن شعر گذشت...

" من شايد نتوانم اين تاريکی را از ميان ببرم، ولی با همين روشنايی کوچک فرق ظلمت و نور و حق و باطل را نشان می دهم، و کسی که به دنبال نور است، اين نور هر چقدر هم کوچک باشد در قلب او بزرگ خواهد شد."

"عشق هدف حيات و محرک زندگی من است و زيباتر از عشق چيزی نديده ام و بالاتر از عشق چيزی نخواسته ام. عشق است که روح مرا به تموج و می دارد، قلب مرا به جوش می آورد، استعداد های مرا ظاهر می کند، مرا از خودخواهی و خودبينی می راند. دنيای ديگری را حس می کنم، در عالم وجود محو می شوم. احساسی لطيف، قلبی حساس، و ديده اي زيبابين پيدا  می کنم. لرزش يک برگ، نور يک ستاره دور، موريانه اي کوچک، نسيم ملايم سحر، موج دريا، غروب آفتاب... اينها همه و همه از تجليات عشق است.

به خاطر عشق است که فداکاری می کنم، به دنيا با بی اعتنايی  می نگرم و ابعاد ديگر را  می يابم. به خاطر عشق است که دنيا را با همه تلخی ها زيبا  می بينم و زيبايی را می پرستم. به خاطر وجود همين عشق است که خدا را احساس  می کنم، سجده می کنم و حيات و هستی خودم را تقديمش می کنم."

کاش فرصت داشتم جملات بيشتری تايپ کنم....

فراز هايی از فيلمنامه داستانی با نام "مرد رؤياها" که به قلم سيد مهدی شجاعی است، توسط انتشارات همشهری چاپ شده. خيلی ناقص به نظر می رسه، ولی خوندنش برای علاقه مندان خالی از لطف نيست.

 

 

/ 3 نظر / 7 بازدید

اين مناجات از شهيد چمران جزو جملاتی است که برای امثال ماها که اين جور درسا رو ميخونيم ميتونه انگيزه بخش و دلگرم کننده باشه: ؛ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر می‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم. ای خدای بزرگ آنها که از تو می‌خواهم ، چیزهایی است که فقط می‌خواهم در راه تو به کار اندازم و تو خوب میدانی که استعداد آنرا داشته‌ام. از تو می‌خواهم مرا توفیق دهی که کارهایم ثمر بخش شود و در مقابل خسان سر افکنده نشوم.؛

aava-ye-daroon

tamame kasani ke in avakher az inja bazdid kardid! entezar dashtam ke coment haye bishtri bedid, bekhosoos dar morede 3ta poste akhar! na omid shodam! fekr nakonid ke man nafahmidam ke inja oomadid!!!! baz ham harfe delam ro nazadam... baz harfam naagofte moond..... az khodam, az hameye shoma, na omid shodam..... !!!!!!

چرا نا امید؟؟؟؟؟ آدم وقتی متنی رو میخونه حتی چندین بار؛ ممکنه حالتهای مختلفی براش پیش بیاد. ۱- به فکر فرو بره ۲- قانع بشه ۳- تحسین کنه ۴- خوشحال بشه ۵- ناراحت بشه ۶ ... آيا به نظر شما در همه اين حالت ها لزوما بايد نظری به ذهن آدم برسه؟ علاوه بر این خيلی چيزها قابل انتقال نيست چه برسه با کلمات. آيا نظر ندادن به معنی بی اهميت شمردنه؟ قطعا اين طور نيست. اميدوارم امتحان فردا خوب بشه. گر چه همون طور که ميدونين خيلی فرقی نميکنه!!!!!!!! اميدوارم که نگيد دوباره اين تو دل منو خالی کرد. به اين ميگن روحيه دادن به روش کنترل معکوس. در پناه حق.