خاطرات سفر به ایتالیا 7

سلام. گویا خیلی وقته چیزی ننوشته ام!!

علیرضا را در مدرسه ثبت نام کردیم. دوره مهد کودک در مدرسه برگزار می شود. البته در کلاسها و فضای جدا. مدرسه های دولتی مجانی هستند و چون آقای همسر قرارداد کاری دارد می تواند فرزندش را در مدرسه ثبت نام کند. به همین سادگی!! یاد بچه های افغانی و عرب افتادم که برای ثبت نام شدن در مدرسه متحمل مشقات زیادی می شدند.... اولین روزی که قرار بود علیرضا را به مدرسه ببرم آن قدر خوابش را کش داد و خودش را به بالش و رختخوابش چسباند که نزدیک ظهر شد و نرفتیم. روز بعد اصلا حرفی از مدرسه رفتن نزدم و به بهانه هواخوری رفتیم بیرون و یک دفعه سر از مدرسه درآوردیم!!!! روز جمعه بود!!! از قبل چیزهایی که باید می گفتم را روی کاغذ نوشته بودم و چون گفته بودم که ناهار را در خانه میخورد و نه مدرسه، تاکید کردند که ساعت 12 برای بردنش بیایم. من هم حدود 40 دقیقه آنجا ماندم و بعد علیرضا را تحویل گرفتم و برگشتیم. حسابی خوشحال بود و گفت باز هم مرا بیاور اینجا! و تاکید می کرد که اینجا مهد نیست و مدرسه است! و من همانجا پشت در می نشینم تا او بیاید!

بار دوم که رفتیم مدرسه باران شدیدی می بارید و به محض رسیدن شلوار علیرضا را که خیس شده بود عوض کردم و برگشتم خانه تا برایش لباس گرمتر بیاورم!!! فکر نمی کردم این قدر خیس شویم! بار سوم که دیروز بود نگهبان مهد جلویم را گرفت و گفت خودش علیرضا را میبرد به کلاسش و من هم نمی توانم همانجا منتظر بمانم!! از آنجایی که معمولا دیر از خانه راه می افتیم (بیدار شدن و صبحانه خوردن و آماده شدن علیرضا حداقل تا ساعت 10 طول میکشد. لذا با اتوبوس ساعت 10:20 میرویم و 10:30 میرسیم مدرسه و تا ساعت 12 علیرضا با بچه ها بازی می کند) اگر بخواهم برگردم خانه کل مدت باید در راه رفت و برگشت باشم. لذا رفتم پشت ساختمان مدرسه نشستم و کتاب خواندم. اما این کار در سرمای زمستان عملی نیست. باید چاره ای بیندیشم!! سراغ کلاس آموزش زبان ایتالیایی را هم گرفتم که قرار شد دفعه بعد خبرش را به من بدهند. با اینکه اکثر ادمهایی که در اینجا با آنها برخورد داشتم مهربان بودند ولی نگهبان مدرسه برخورد تندی در بیرون کردن من داشت و بهم برخورد!!

ویزای من و علیرضا تا حدود پنج هفته دیگر اعتبار دارد و انشاالله اقامت آقای همسر تا دو سه هفته آینده صادر می شود و بعد با دلیلی بهتر میتوانیم تقاضای تمدید ویزا را بدهیم.

برای تعطیلات کریسمس دانشگاه حدود بیست روز تعطیل است. میخواستیم یک برنامه سفر بچینیم که با کمی بررسی و دیدن هزینه ها از خیر هرگونه سفری گذشتیم. حداکثر 4-5 روز میتوانیم به شهر بزرگ نزدیک خودمان برویم. اگر میشد به دیدن عمه ام در دانمارک برویم خیلی خوب میشد. ولی هم هزینه سفر به خصوص در کریسمس بالاست و هم هوای دانمارک در آن وقت از سال یخبندان است. لذا احتمالا تعطیلات کشداری خواهیم داشت!

بر خلاف تصور قبلی ام ساعت کار در اینجا اصلا زیاد که نیست هیچ! حتی در ساعت ناهار هم کارشان را تعطیل میکنند. یعنی مغازه ها هم از ساعت 1-3 بعد از ظهر تعطیل هستند. فشار کاری آقای همسر هم خیلی کمتر از وقتی است که تهران بودیم. عملا هم از ظهر جمعه تا ظهر دوشنبه مردم در حال استراحت هستند!!! بعد میگویند ایرانی ها تعطیلات زیاد دارند!!! نمیدانم همه جا این طوری است یا شهری که ما در آن هستیم؟! دوستان خارج نشین بگویند لطفا!

با درخواست مرخصی ام هم در شرکت محل کارم موافقت شده است. خدا را شکر. فقط اتاق ام تصاحب شده و وقتی برگردم از نظر محل اسقرار مشکل جدی خواهم داشت!!!

گرمایش خانه ما با پکیج است. با اینکه سرمای هوا کمتر است و ما هم سعی کردیم در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم، مبلغ قبض گاز قابل توجه بود. قیمت گاز و بنزین چیزی حدود ده برابر ایران است. جالب اینکه قیمت بنزین در جایگاه های مختلف تفاوت دارد!!! و نیز در روزهای مختلف قیمت متفاوت است و نوسان دارد.

خیلی دوست دارم زبان ایتالیایی یاد بگیرم. دعا کنید جور شود که بروم سر کلاس.

فعلا همین!

/ 4 نظر / 2 بازدید
الهام

سلام... گمونم جواب همه سئوالهام را تو این پست دادی[چشمک] مبارک مهد علیرضا باشه.... خوبه که دوستش داره. کم کم میتونی از علیرضا ایتالیایی یاد بگیری!!!![نیشخند]. مهدیس یه سری برنامه به زبان انگلیسی میبینه جملاتشو حفظ شده! بدون اینکه حتی معنیشو بدونه[خنده] يه روز كه عليرضا را گذاشتي مهد دوروبرمهد را بگرد ببين كلاسي كتابخونه اي چيزي هست كه بتوني تو اون مدت اونجا مشغول بشي؟ انشالله اقامت آقا حامد درست ميشه حقوقش برقرار ميشه و تعطيلات كريسمس حسسسابي بهتون خوش ميگذره... كم كم ميبيني كارش كمتره و درآمد و رفاهش بيشتره موندگار ميشين. فكر ميكني اين همه ايراني تحصيل كرده براي چي رنج دوري را تحمل ميكنن؟زندگي در ايران بدرد بازاريهايي ميخوره كه تو اين وضعيت نابسامان تحريم و نظارت، پول زحمت كشي افراد تحصيل كرده را بالا ميكشن و جنس چيني را به قيمت اصل دستشون ميدن و .... بگذريم!

nazanin

heeeeey baba! ghorbat chize mozakhrafie! na mitooni velesh koni bargardi, na hiiich vaghte hiich vaght hesse gharib boodanet avaz mishe! baraye kasaee ke too dahe 20 immigrate kardan ghese hamine! zood taresh oomade bashi baz behtar integrate mishi ...

nazanin

az in yek saal off ke dari nahayate estefade ro bokon Hora jan! :) kolan x-mass moghe khoobi vase safar nist, high season e , sarde, flight ha cancel mishe vase weather va hotel ha ham hame geroon! x-mass ro hamoon doro bar relax konin. best time for travelling in europe is May! right before the summer high season starts! u can find cheap flights to many big cities! man ke migam kole May ro berin vacation! :D have tons of fun! :)

nazanin

aha rasto dar morede working hours, kolan europe kheili relax tare az north america. masalan dar morede France midoonam ke tatilate saalaane har employee 6 hafte dar saale, val inja 3 haftast! Italy be tore khas kheili mardome khosh hali dare! kolan too kare enjoy kardan az life hastan va kheili be khodeshoon sakhti nemidan! albate ino az economy shoonam msihe fahmid ta hodoodi! ;) hame Europe intori nistan, Germany masalan kheili porkaran! ;)